Efit tréning

Výhody tréningu

moderný spôsob cvičenia

Technológia EMS tzv. elektrická svalová stimulácia je elektrická stimuláciu svalov, vplyvom čoho sa svaly sťahujú a uvoľňujú vo vysokej frekvencií. Náš revolučný tréning na prístrojoch E-Fit pomocou metódy EMS je veľmi účinný a intenzívny, svaly sú posilňované hĺbkovo a vďaka tomu stačí na tréning iba 20 minút. Práve vďaka kombinácii klasického tréningu a elektrických impulzov je možné ideálne posilniť rôzne svalové skupiny, čo prináša viditeľný efekt za ďaleko kratšiu dobu. Prepojenie medzi strojom a elektródami na tele je bezdrôtové. Toto je už 5. generácia strojov, ktoré slúžia na stimuláciu celého tela a vyvinuté takou unikátnou technológiou ako je S.I.T technológia a FCPE elektródy.

Posilňovanie sa uskutočňuje bez použitia dodatočného zaťaženia. Zaťaženie závisí od intenzity impulzov. Tým sa zabraňuje preťažovaniu kĺbov, poraneniam.

efit elektro fitness

Účinky tréningu

Zlepšenie obehového systému, zvyšovanie krvného, lymfatického obehu

(Ošetrenie celulitídy.)

Odstraňuje celulitídu v okolí drieku, bruška, bokov a stehien. Hlavný počítač posiela impulzy do rôznych častí tela. Počas tohto tréningu za zvýši prietok tekutín v žilách, artériách, lymfách a postupne sa odplavujú z tela toxíny, odpad a iné nežiadúce látky. Počas tréningu sa vykonávajú cviky podobné jogovým cvičeniam, zosúladené s impulzmi zo stroja E-Fit.

Formovanie postavy (spevnenie)

Tento tréningový program vyvoláva cyklickú svalovú stimuláciu. Počas tréningu sa vykonáva rytmický pohyb, zosúladený s impulzmi zo stroja E-Fit. Perfektné výsledky sa dostavia dvoma až troma tréningami týždenne.

Spaľovanie tukov (B)

Tento program pôsobením kombinácii rôznych impulzov napomáha telu spaľovať tuky na miestach, ktoré sú náchylné na ukladanie tukov tak, že sa dosiahne zvýšené prekysličovanie buniek a zrýchli sa spaľovanie kalórii a tuku. Popri tréningu sa program vždy zameria na vybranú časť tela, ktorá sa intenzívne precvičí.

Bodybuilding

Tréningový program zameraný na vypracovanie a udržanie svalovej hmoty bez trápenia. Pôsobí rovnako ako namáhavé silové tréningy, bez zaťaženia kĺbov. Ide o dlhé nízkofrekvenčné napínanie svalov, popričom sa tréning zameriava aj na konkrétne vybrané svalstvo, ktoré sa zaťažuje intenzívnejšie. Tento program je vynikajúcim doplnkovým tréningom kondičných tréningov.

Cielené budovanie svalov

Ide o doplnkový tréning zameriavajúci sa na ťažko budovateľné svalové partie. Tréning sa intenzívne zameriava na prioritne vybrané svalové partie v priebehu 20-tich  minút pomocou  hĺbkovej stimulácie a presne daných cvikov.

Fitnes

Tento program je vytvorený pre zákazníkov, ktorí nemajú pravidelný pohyb, trpia nadváhou, majú ochabnuté svalstvo, či veľa tukovej hmoty na tele. Pomáha pri chudnutí, zlepšovaní postavy,  a tým celkovo zlepšuje zdravotný stav.

Relaxácia

Jemné impulzy na uvoľnenie  a ukľudnenie svalov, pocit jemnej masáže premieňa každodenný stres na celkové uvoľnenie tela. Pomáha odplavovať  z tela toxíny a odpadové látky po ukončení tréningu.

Lifting

Tento typ stimulácie pomáha ochabnutým svalom, či pokožke obnoviť ich pružnosť a pevnosť. Tento program posilňuje svalstvo a tým napraví jeho pevnosť a držanie, zvyšuje hydratáciu  a prekysličenie pokožky.

Spevňovanie

Východiskový impulz programu sa zameriava na svaly s hustým výskytom nervov (nohy, ramená) ktoré sú náchylné na prehnanú stimuláciu. Tento program je vhodný taktiež na ochabnuté svalstvo chrbta, či na zdokonalenie postavy u žien po pôrode (bruško, atď).

Zmiernenie bolesti

Bolesť je varovným systémom organizmu, jej cieľom je zabrániť ďalším zraneniam. Tento program zmierňuje bolesti pomocou malých elektrických impulzov.

Výhody strojov E-Fit

efit 20 minútové cvičenie
  • Stroj E-fit Infinity má 12 nezávislých kanálov, ktoré zabezpečujú presné rozmiestnenie elektród na jednotlivých svalových skupinách, tým pokryje takmer celé svalstvo.
  • Špeciálny tréningový dres je vyrobený zo vzdušného antibakteriálneho materiálu, ktorý zabezpečuje tie najvyššie hygienické štandardy a správnu pozíciu pre elektródy.
  • Káble sa nachádzajú vo vnútri tréningového dresu, nebránia pohybu a vďaka pružným remienkom je ich nosenie pohodlné.
  • Tréningový dres je vybavený 10mi pármi elektród. Jeden pár elektród precvičí len jednu skupinu svalov, čím možno selektívne stimulovať vybrané naťahovače a ohýbače.
  • Počas tréningu dochádza k postupnému zosilňovaniu impulzov, čo zabraňuje náhlemu trhnutiu.
  • Sila, hĺbka, frekvencia a čas impulzov sú nastaviteľné, čím sa tréning môže viac prispôsobiť klientovi.
  • Dobu odpočinku medzi impulzmi je možné nastaviť podľa úrovne fyzickej kondície a frekvencie tréningov.
  • Vlny Duplex vyrobené technológiou SD dual znižujú asimiláciu svalov a nervov.
  • Špeciálne, unikátne elektródy FCPE rozdeľujú impulzy rovnomerne a pôsobia na cely povrch svalu. Vďaka celoplošnej a vysokej vodivosti elektród môže byť napätie na jednotlivých svalových častiach znížené a tým účinnosť tréningu zvýšená.